top of page

ATELIÉR ZVONAŘE A HRNČÍŘKY

...začal psát první kapitolu své existence v roce 2010. Postupně jsme vraceli původní podobu roubeným i kamenným částem stavení až do dnešního stavu. Rádi v zimní a letní sezoně vítáme turisty z celé naší Republiky. Mimo sezóny si rádi odpočneme a nachystáme sem tam nějakou novinku.

 Ateliér Zvonaře a Hrnčířky v létě.
 Ateliér Zvonaře a Hrnčířky - Pohled do obchodu.

NEDÍLNOU SOUČÁSTÍ NAŠEHO ATELIÉRU JE OBCHOD

Koupit zde můžete jak naši keramiku a zvony, tak další výrobky, včetně místních přírodních produktů. Obchod je vždy podle ročního období tematicky vyzdoben. Paní hrnčířku nebo pana zvonaře zde můžete při práci zahlédnout i mimo dny, kdy se pořádají workshopy.

KERAMIKA

Veškerá keramika a porcelán, které si můžete u hrnčířky koupit, jsou vyrobeny v našich Ateliérech a jedná se o vysoko pálený střep na 1240°C. Každý kousek je originál, bílý nebo režný, sem tam barevný, někdy kombinovaný se sklem.

 

Všechny hrnky, misky i další užitkové kousky jsou atestované, zdravotně nezávadné, mohou se mýt v myčce, dávat do mikrovlnné trouby, misky lze bez problémů použít na zapékání v troubě. Za kvalitou stojí spousta práce a praxe od roku 1997.

Ateliér Zvonaře a Hrnčířky - točení keramiky a porcelánu.
Odlévání bronzových zvonů.

ZVONY

Zvony pan zvonař začal odlévat ještě dřív, a to naplno od roku 1990. Spolu se synem, jmenovcem, Janem Šedou ml. alias Johny the Bell (Kostelec nad Orlicí) dnes odlévají bronzové zvonky od malých až po čtyřicetikilové zvony pro malé kostelíky, zvoničky a kapličky. Ty největší zvony se montují i s hodinovým odbíjením a elektrickým pohonem.

 

Zvon si můžete nechat odlít i na zakázku s vlastním nápisem či zdobením. Ty menší do 20 cm průměru vám odlijeme v Deštném i v Kostelci. Pro ty větší musíte pouze do Kostelce. Více informací o větších zvonech pak naleznete na www.zvony.com nebo při přednáškách v našem Ateliéru.

bottom of page