top of page

KERAMICKÝ WORKSHOP

Zájemci si po příchodu vyslechnou od lektorky krátkou instruktáž, jak se chovají barvy při výpalu v keramické peci a jak s nimi pracovat, a pak už budou sami dotvářet částečně hotový hrnek nebo misku vlastním vzorem, glazováním a malováním. Hotová dílka je možno vyzvednout osobně po 48 hodinách nebo vám je doručí pošťák. Délka keramického workshopu je maximálně 90 minut.

Ceny: 100 až 300 Kč za kus dle aktuální nabídky.

Nutná rezervace na tel.: 491 491 222 nebo osobně v Ateliéru.
at 911.jpg
Výroba bronzových zvonků v Ateliéru Zvonaře a Hrnčířky

PŘEDNÁŠKA O ZVONECH

Pro skupinu osmi až pětadvaceti osob si u nás můžete objednat přednášku o historii a současnosti zvonařského řemesla v Evropě a v Česku. Přednáška trvá podle délky diskuze 30 až 50 minut a záleží i na vás , kterých témat se bude přednáška týkat. Pan zvonař rád zodpoví vaše dotazy a přednáška je vždy přizpůsobena věku posluchačů.

Cena:

děti do 15 let . . . . . . . . . . . . 60 Kč

starší 15 let . . . . . . . . . . . . .  80 Kč

Jako vstupenku obdrží návštěvníci zvoneček na krk.

Nutná rezervace na tel.: 603 204 111 nebo osobně v Ateliéru.

ROLNIČKOVÝ WORKSHOP

Skupině max. šesti vyrábějících účastníků pan zvonař předvede a popíše jednotlivé kroky, kdy z rovného kousku mosazného plechu vzniká postupně tradiční kulatá rolnička taková, jakou známe hlavně z vánočního období u nás. Potom si za asistence každý účastník vyrobí z připravených polotovarů 1 rolničku z mosazného plechu. Při tomto workshopu si na závěr obě půlky rolničky za pomoci cínové pájky a ohně sletuje k sobě a přímo pod vašima rukama vznikne nová rolnička (operace, na které si netroufnete, provede pan zvonař, nebo někdo jiný za vás).

Hotovou rolničku si hned po skončení práce odnášíte, buďto vyleštěnou nebo s patinou vytvořenou ohněm, domů. Délka trvání rolničkového workshopu je podle počtu a rychlosti návštěvníků cca 60 až 90 minut.

Cena rolničkového workshopu je 200 Kč.

Nutná rezervace na tel.: 603 204 111 nebo osobně v Ateliéru.
Rolničky.jpg

DARUJTE ZÁŽITEK

STAŇTE SE NA PÁR HODIN ZVONAŘEM!

Chcete darovat zvon ale chtělo by to něco navíc? Překvapte a darujte jedinečný zážitek. Jako jediní v Evropě nabízíme účast na výrobě formy na zvon i účast při odlití zvonu. Obdarovaný se předem podílí již na přípravě (vymýšlení) zdobení zvonu, potom je u výroby formy i u odlití zvonu a na všem se může podílet. Ve finále si hotový zvon odváží osobně nebo mu zvon po vycizelování a konečných úpravách dopravíme domů.

Cena tohoto zážitku se pohybuje od 8000 Kč kdy odlijeme zvon o průměru cca 15 cm. Za 12000 Kč si obdarovaný odveze zvon o průměru 18 cm, za 16000 Kč pak zvon o průměru 20 cm.

U tohoto zážitku vždy vše domlouváme předem individuálně.
bottom of page